Whatsapp Business, normal WhatsApp’tan farklı olarak Whatsapp üzerinden alışveriş, Whatsapp hesabının zamanlayarak yönetebilmesi ve düzenli verileri alabilmek gibi özellikler sunuyor.

Önceden mail üzerinden gerçekleşen yazışmalar artık daha pratik bir şekilde WhatsApp Business üzerinden sağlanabilecek. Şirket ya da herhangi bir firma sahibi WhatsApp Business’a geçerek hem özel hesabını hem de iş hesabını iki ayrı cihaza gerek duymadan rahatlıkla kullanabilecek. Uygulama birden çok cihazda çalışabilecek. 

WhatsApp Business’da normal WhatsApp’a göre birçok farklı özellik bulunuyor. Uygulamayı edindikten profil kısmının sağ üst tarafında yer alan kalem simgesine tıklayarak normal WhatsApp’ta olmayan seçenekler kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu bölümde, konum, şirket tanımı, e-posta adresi, internet sitesi gibi seçenekler bulunuyor.  Sabit numaralarla hesap oluşturulabilmesi sayesinde şirketler, müşterileriyle daha kolay bir iletişim kurabilecek.

Firma yetkilisinin dışarıda olduğu, mesainin bittiği ya da cevap veremez durumda olduğu zamanlarda müşteriden gelen mesajlara otomatik şablon bir mesaj gönderilebilecek. Uygulama şu an Google Play’de yok. Uygulamanın APK sürümü mevcut.